Retsensioon: Teema: Internetipettused
Aadress: http://internetipettused.wikispaces.com
Töö on kirjutatud väga populaarsel teemal nagu Internetipettused. Töös kirjeldatud mõningad probleemid, mis võivad tekkida interneti kasutamise tulemusena ning nende liigid, samuti ka see, kuidas pettust ära tunda ning sellest eemale hoiduda.
Töös on kirjutatud järgmistest pettuste tüüpidest:
Identiteedivargus
Identiteedivargus
Pettused e-maili teel – levinumad skeemid!
Võltsitud kaardid
Viirused
Pean tunnistama, et artikkel on väga põhjalik. On uuritud väga palju infot selleks,et seda lõpuni viia. Viitamissüsteem on ka vastavalt reeglitele. Kui tegemist ei ole oma arvamusega, siis on kindlasti viidetud.
Ise olen paljudest pettuste tüüpidest teadlik, kuid mõnedest muidugi üldse ei teadnud. Nüüd olen asjatundja!!! On esitatud erinevad diagrammid, kus on näidatud palju raha on kadunud tänu pettustele. Samuti on diagramm mis näitab, mis on kõige populaarsemad organisatsioonide nimed, mis kelmid kasutavad raha varastamiseks. Ilmselt esimeste hulgas ongi EBay ja Paypal.
Kui rääkida töö organiseerimisest, siis informatsioon on korralikult jagatud ja esitatud lugejale. Igas peatükis on just vajalik info, ei ole sellist tunnet, et kirjutasid lihtsalt niisama, et punkte saada.Võib mainida ka seda, et keelekasutus on ka heal tasemel. On paar kirjaviga, aga selle suure mahu puhul see väga oluline ei ole.
Mulle meeldisid mõned näited töös, näiteks see, et
1. Kui sa ei ole ostnud UK National Lottery piletit, siis sa ei saa selles loteriis võita
2. UK National Lottery kunagi ei ütle e-kirjas, kui suure summa on mängija võitnud
3. UK National Lottery ei küsi e-kirja teel mängija andmeid nagi nimi, aadress, panga rekvisiidid
4. UK National Lottery kirja pealkirjaks ei ole kunagi „Teade võidust“ või muu sarnane
Ma ei kujuta tegelikult ette, kuidas inimesed
Teema on asjakohane ja huvitav. See artikkel vastab täiest teemale. Ma arvan, et see artikkel oleks kasulik inimestele, kes tahaks rohkem sellest asjast teada ja ei taha lugeda paljudest kohtadest, sest siin on koondatud palju infot ja statistikat erinevate internetipettuste kohta. Samuti on näha, et autorid pole lihtsalt artiklit kokku kleepinud vaid tegid põhjaliku analüüsi. tulemusena tekstis on ainult vajalik info ei ole nn "müra", et maht oleks sobilik.
Kokkuvõtteks, võib ütelda, et artikkel on heal tasemel. Näha, et üliõpilased on teinud tööd, et seda kirjutada. On esitatud loogiliselt ja korrektselt. Info on asjakohane ja huvitav, ei ole kasutatud liiga keerukas keel, mis võib olla plussiks, kui seda loevad mitte IT inimesed.